Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavosti ze světa draků

19. 6. 2014

Draci jsou nejmocnejší magické bitosti mýtů a legend,a jako takový,oni už dávno určené ochranců magické říše a všechny jeho obyvatele.

Souhvězdí draka čili Alfa Draconis

 Za krásné a jasné noci se vám může podařit spatřit Alfu Draconis čili Hvězdu Draka. Je to osmé největší souhvězdí a nalézá se poblíže Malého vozu. Souhvězdí je viditelné celý rok. Pro starověké egypťany sloužila skoro před 5000 lety jako Polárka. K souhvězdí se váže mnoho pověr.

 

 Sumerové souhvězdí považovali za hada jménem Tiamat, se kterým musel bůh Marduk bojovat , aby nastolil světový řád. Křesťaská legenda ztotožňuje souhvězdí s drakem, který se kdysi usadil blízko města Liby. Aby si ho místní lidé usmířili, obětovávali mu různé oběti až došlo na královskou dceru. Naštěstí jel kolem statečný rytíř Jiří, který draka přemohl. Jiří za odměnu žádal, aby se obyvatelé obrátili na křesťaskou víru. Podle řeků střežil drak nebo spíše had Ládon se stem hlav zlatá jablka v zahradě čtyř víl Hespridik. Jablka nebyla jen zlatá, lae ten kdo je snědl získal také nesmrtelnost. Řecký hrdina Herkules jablka lstí získal od obra Atlase.

 

 Dráče v líhu

 

 Drak v čínském znamení

 

 Dračí abeceda

 

 Pokud byste se chtěli naučit dráčcky, dávám vám sem první lekci a to abecedu.Jak písí draci?Jelikož jsou draci visoce inteligentní tvoření,nepřekvapuje mne,že dokáží psat...Tomto písmě sde hezky poznát ze draci ke psaní používají draky.

  draci

 Drak je mýtické zviře.Drak je většinou zobrazován jako samotářský tvor,který je zpravidla samčího pohlaví o různé velikosti.Legendy často popisují tvora,který je větší než člověk,má jednu až více hlav.